| Summer Memories a întrebat:

Cate clase sunt obligatorii in Romania?

10 sau 12?

Merci kiss

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar ma intrebam unde stai, DULSHE a stat tot in spania, trebuie sa vorbesti cu ea.sa stii ca trebuie sa dai diferente, daca nu le iei pierzi un an. ar trebui sa te interesezi acum, ca sa ai timp sa poti invata. daca termini institutul trebuie sa ai foaia matricula cu tine. in romania nu se poate munci daca nu ai bacalaureatul, asa ca ai mare grija.

20 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

In Romania e obligatoriu sa ai cat mai multe, ca... avem nevoie tongue
Shinwinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

10 clase.

Janina
| Janina a răspuns:

10 clase sunt obligatorii happy restul depinde doar de tine

cami
| cami a răspuns:

Inca una care vrea sa renunte la scoala?

| lplostonyou a răspuns:

De tine depinde.

| lplostonyou a răspuns:

Da sigur,``o scazut cu 2 ani `` ca noi suntem mai destepti decat italienii, uite de asta nu avem noi blocuri turn de 100 de etaje ca americanii si ne chinuim sa facem o amarata de autostrada, halal natiune.

| daniDeeDee a răspuns:

Ti s-a urat de scoala?hee hee

| Summer Memories explică:

Si inca ceva, daca sunt 10 clase obligatorii se da examen de admitere pentru clasa a 11-a?

Eu nu locuiesc in Romania, s-ar putea sa ma intorc de la anul, si cand ma intorc o sa trec a 11-a.

Stiti daca trebuie sa dau examen de admitere sau ceva? Cum se procedeaza?

kisskiss

| Summer Memories explică:

Nu vreau sa renunt, uitati-va ca am mai pus informatii despre intrebarewinking

| Cryssy a răspuns:

10 clase sunt obligatorii si gratuite...

Răspuns utilizator avertizat
| sasha a răspuns:

Daca vi din alta tara te baga in clasa a 10, si da sunt 10 clase obligatorii nu 12...am un prieten care a venit din italia trebuia sa fie anul asta a 11, el o facut clasa a 9 in romania doar clasa a 10 a facut-o in italia si cand a venit inapoi anul asta a inceput din nou clasa a 9 ...deci o scazut cu 2 ani...winkinghappy

| joker50 a răspuns:

Sunt doar 10 clase.

| Orannginna a răspuns:

De anul' asta 10. Recomandabil 12+fac. big grin

| Rizer a răspuns:

10 clase obligatorii pe alelatle 2 le faci doar daca vrei sa faci faculatte si doara daca vrei sa iei bacalaureatul

| PauLa.M a răspuns:

| Dianna a răspuns:

E posibil sa dai o treapta[un examen] ca sa stie la ce profil/clasa sa te repartizeze, dar nu in toate cazurile se intampla asta.bafta >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa dai diferente, mai ales la romana,
cauta un user care se numeste DULSHE- ea o sa iti spuna ce-a facut, e deja din septembrie in romania. e foarte posibil sa pierzi un an.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai sunt 10. 12!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns: