| anonim_4396 a întrebat:

Ce benefici are o persoana cu handicap mediu

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

"In plus, actul normativ citat introduce si un ajutor de stat de 30 de lei noi (300.000 de lei vechi) lunar pentru persoanele cu handicap mediu, paralizia unuia dintre membre, acestea nebeneficiind de nimic pana in prezent."

tot articolul il gasesti aici : http://news.softpedia.com/......6363.shtml

7 răspunsuri:
| carmen_5367 a răspuns:

IN ROMANIA NU ARE NICI UN AVANTAJ CI NUMAI DEZAVANTAJE. IAR O PERSOANA CU HANDICAP NU POATE AVEA BENEFICII CI DOAR UN AJUTOR DIN PARTEA STATULUI.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum spunea si Carmen, sunt prea putine beneficii. Putin offtopic, mi-a placut in schimb ideea siteului www.dizabillove.ro, un site de intalnire dedicat persoanelor cu diferite probleme mai mari sau mai mici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum spunea si Carmen, sunt prea putine beneficii. Putin offtopic, mi-a placut in schimb ideea siteului www.dizabillove.ro, un site de intalnire dedicat persoanelor cu diferite probleme mai mari sau mai mici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Medicamente gratuite

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am saturat de viata domnilor. Sunt o persoana cu handicap.am fost disponibilizata numai pentru faptul ca nu aveam 2 maini.Cati dintre dv domnilor parlamentari ati renunta macar pentru o luna la viata dv plina de huzur in favoarea unei persoane cu handicap?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iata un forum special pentru persoanele cu handicap http://handicap.3xforum.ro/.Sper sa va ajute!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are nici un beneficiu, eu am avut accident si mi s-a amputat piciorul stang platesc impozit ca un om normal lucrez 8 ore pe zi