| lolipop_9038 a întrebat:

Ce este WiFi-ul? Habar nu am, ma ajutati va rog.:d

10 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Este internetul wireless. Te poti conecta la internet fara a fi nevoie de un contact fizic intre provider si receiver.

| dotcube a răspuns:

Wireless.adica fara cabluri tongue

| cinnamon a răspuns:

Wireless. ala de net

| crouch a răspuns:

Poti sa ai internet prin wifi. adica exista zone (parcuri, benzinarii, cladiri, etc) unde poti naviga pe internet fara sa introduci in pc nici-un cablu sau modem. ca sa iti mearga internet prin wifi trebuie sa ai wifi pe pc, laptop sau telefonul tau.

| catalin4u a răspuns:

Consola wi este un joc pe televizor si ai de exemplu un fel de bat si joci cu el tenis sau tot felul de jocuri si te joci tu in fata la tv prin wireless iar -fi- cred ca vine de la Fitness adica jocuri cu fitness

| veronica a răspuns:

Este internetul fara fir nu e nevoie sa-ti pui laptpul langa aparatul de net de acasa nici sa-l conectezi acelasi lucru e si la mobile prinzi net pe tel daca ai net acasa si intri pe net de pe el fara sa platesti se numeste wireless la laptop si daca il ai inchis nu prinzi net trebuie sa-l deschizi la fel e si la mobil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poti conecta de pe tel sau laptop sau altceva fara a fi nevoie de cabluri... te conectezi de la cineva cu wireless.

| Bendes a răspuns:

Wi-fi este o cenexiune de internet fara fir cu care o poti accesa cu un psp telefon toate dotate cu aceasta aplicatie, ca un fel de server de pe care intri pe net dar fara fir funda :d?

| daniel18 a răspuns:

Numai la laptop si telefon e bun acest "wi-fi"?

| TRT a răspuns:

Adica. te poti conecta la net fara bani. gratis. doar daca ai un acces point. funda?