| matrix100 a întrebat:

Ce firme de curierat recomandati (raport calitate/pret bun)? dar sa fie si serioase... Multumesc

5 răspunsuri:
| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Cargus, Urgent, Atlassib, DPD - erau cei mai ieftini si seriosi; Fan Courier sunt seriosi dau au tarife prea mari.
Personal am semnat contracte cu Urgent si Atlassib!

| TheoryOfHarmony a răspuns:

Toate firmele de curierat sunt serioase,deoarece ei nu au scuza, ca Posta Romana cu "S-a pierdut coletul pe drum."
Raport calitate/pret? Pretul nu are nici o legatura cu calitatea, ci mai de graba cu, cantitatea! Deoarece pretul difera in functie de cat de greu este coletul care doresti sa-l trimiti si distanta intre localitati. Deci poti sa alegi absolut orice firma, preturile sunt cam aceleasi. Eu ti-as recomanda Cargus. Pe site-ul lor poti sa completezi un formular si asa poti sa afli suma exacta! Ideea este ca fiind firma de curierat toate sunt serioase. Singura problema care o poti intampina este ca primesti un mesaj in ziua respectiva cu "Buna ziua, comanda dumneavoastra numarul XYZ o sa soseasca astazi in intervalul 10:00 - 18:00" si esti nevoit sa stai toata ziua acasa si sa astepti dupa ei. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Trucker a răspuns:

DPD, Fan curier sau Urgent - sunt cele mai bune

| RouteCurier a răspuns:

Când trimiteți orice curier, apoi de securitate curierat dvs. depinde de companie și acestea vor avea cu siguranta grija de curier dvs. până la livrare. Deci, puteți alege orice companie. Eu vă dau link-uri ale unor companii ar putea fi acesta va fi de folos:
http://routecurier.ro/
http://www.courierseurope.com/
http://www.royaleinternational.com/

| RZRI a răspuns:

Fan Courier sunt cei mai ok din punctul meu de vedere nu am avut vreodata probleme cu ei (chiar daca sunt putin mai scumpi recomand). Nu recomand sub nici o forama DPD Romania cea mai neserioasa firma de curierat din Romania! Nu raspund la telefon, te baga pe linia de astepatare 20-25 de minute dupa care te roaga sa trimiti mail. Trimiti e-mail cu toate detaliile si nu primesti nici un raspuns, deci evitati pe cat posibil DPD Romania