| caritas a întrebat:

Ce înseamnă concurs de dosare la admiterea la o facultate?

Răspuns Câştigător
| Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends a răspuns:

Se intra pe medie
Si de obicei un eseu\scrisoare motivationala.

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Inseamna ca se intra pe baza de medie, cel mai adesea media de la Bacalaureat. Sunt, sa zicem, 18 locuri, cele mai mari 18 medii sunt admise. Asta e concurs de dosare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se da examen de admitere... se iau in calcul notele de la bac, liceu samd

| mihai69 a răspuns:

Depui dosarul și se intră în ordinea stabilită de facultate - în general o medie între note de la BAC și media claselor 9-12.
Cu cât ai aceste note mai mari, cu atât ai mai multe șanse să intri acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca nu se intra pe baza unui examen.