| adamantuleasa a întrebat:

Ce inseamna, in limba engleza, mazzy?

Răspuns Câştigător
| daysleeper a răspuns:

Cuvântul mazzy nu există în dicţionarul limbii engleze. Cu toate acestea, numele propriu Mazzy provine din limba ebraică şi înseamnă preţios, perlă (folosit, de exemplu de formaţia americană Mazzy Star).

Dacă te referi însă la cuvântul englezesc mazy, el înseamnă ca un labrinit, alambicat.

3 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Patraticile inseamna litere sau e doar mazzy? Daca da nu cred ca stiu de la ce vine. Poate sa fie incorect scrie - m-am gandit prima data la (to) amaze - (a uimi, a ului) sau chiar maze (incurcatura, labirint); amazedly (uimit, surprins), dar nu-mi vine nimic altceva in minte/
Messy - ar fi in dezordine, murdar...

auran
| auran a răspuns:

Poate vrei sa spui muzzy, care inseamna ametit, zapacit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu