| Dove a întrebat:

Ce inseamna ioi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''ioi''winking este o interjectie folosita de cei din zona ardealului!

16 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Ungurii folosesc acest cuvant, pronunta aceasta interjectie "ioi" cand se mira, romanii folosesc cuvantul "vai" (exemple: ioi(vai) ce bine iti sta, ioi(vai) doamne).
Sau daca ai pus o intrebare capcana, am cautat si am mai gasit
IOI = International Olympiad in Informatics

| Doddel a răspuns:

Ioi de la moldoveni e la noi un fel de aoleu
parerea mea

| Mar a răspuns:

O interjectie folosita in zona ardealului happy

| dhraqull a răspuns:

Ioi zicem noi ardelenii.

| denismaria92 a răspuns:

Este o exclamatie folosita intr-o anumita zona a tarii, nu mai stiu care
gen "wow"

| TheClassicGuitar a răspuns:

-->ioi inseamna in ardeleneste valeleu! FUNDA?

| Gabiii_5091 a răspuns:

Ioi este o exclamatiehee hee
este folosita cel mai des in Ardeal.

| Claw a răspuns:

Ioi
lol
uau
oo
au aceeasi semnificatie

| DoDo a răspuns:

Ioi inseamna da

| Andutsaa a răspuns:

Hey:*! Se foloseste atunci cand te miri "ioi", un fel de "wow","vai"...intelegi:*? te-am pupat, pa-pa:*

| yunnyaaa a răspuns:

Ioi se foloseste cand te miri de cevathinking

| Zara_8585 a răspuns:

E o expresie gen "doamne fereste". cand ti se pare ciudat.

| Boo a răspuns:

Ceva gen "lol"
il folosesti de obicei pentru ceva care te amuza, te surprinde.thinking

| sdfgsdf a răspuns:

Cred ca vrei sa zici "lol" - "LOL" pai asta inseamna "Loughing Out Loud" adica "Rad in Hohote" big grin

| max_3105 a răspuns:

E o interjectie, e folosita in special de ardeleni(sunt foarte amuzanti cand zic astahee hee )

| pass_6667 a răspuns:

"ioi" este o exclamatie folosita in ardeal...ioi inseaman vai...ioi Doamne adica vai doamne