| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sa fii  exchange student?

4 răspunsuri:
| geo1 a răspuns:

Banuiesc, ca dupa traducere, inseamna sa faci schimb d eexperienta. adica unii studenti pleaca in strainatate la o facultate de acelasi profil, iar altii de la aceeasi unitate de invatamant vin la voi; dar cred ca schimbul asta de experienta se face din bugetul propriu happy

| alexalghisi a răspuns:

E atunci cand alegi sa stai intr-o alta localitate pentru a studia mai profund.

| alexalghisi a răspuns:

E atunci cand alegi sa stai intr-o alta localitate pentru a studia mai mult la un/o liceu /facultate mai buna.

| alexalghisi a răspuns:

Scuze de dublul posthappy