| pwp a întrebat:

Ce inseamna TIC?(e o materie dar la ce se refera?)
funda!

Răspuns Câştigător
| RalucaxD a răspuns:

TIC = Tehnologia Informatiei si a Comunicatiilor

21 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Tehnologia Informatiei si Comunicatiilor, e o materie foarte relaxanta, usoara. Te joci cu Word, Excel, ceva HTML, stat pe Internet...depinde si de profesor, la liceele cu specializare mate-info profii obisnuiesc sa ocupe orele de TIC tot cu Informatica, cel putin asa a fost in cazul meu, pentru. ca TIC era cam nesemnificativa ca materie. Informatica(limbaje de programare si algoritmi) e de baza.

| G a răspuns:

Tehnologia informatiei si a comunicatiilor.
in timp ce la informatica afli mai mult despre cum "gandeste", cum actioneaza calculatorul, la tic inveti mai mult despre partea tehnica, adica structura si componentele, cum sa lucrezi in diverse programe etc.

| DayByDay a răspuns:

Tehnologia Informatiei si a Comunicatiilor, un fel de informatica.

| Nicoleta a răspuns:

Tehnologia informatiei si comunicarii
. E ceva mai usor decat informatica.

| AndutzaAndu a răspuns:

TIC = Tehnologia Informaţiei şi a Comunicaţiilor, un fel de informatică. Din asta avem şi noi la şcoală, facem prezentări în power point, ne jucăm cu excel, word etc tongue şi mai şi intrăm pe internet big grin.

| ProjectJackpot a răspuns:

Eu fac TIC la liceu, este un fel de informatica (profa te duce in laboratorul de informatica, si-ti da niste teme, pe care tu trebuie sa le faci pe calculator.(In Wordpad, Notepad.etc.).

| Ana a răspuns:

Adica informatica

| eueu1212 a răspuns:

Buna! Inseamna tehnologia informatiei si comunicatiei, e informatica. Faci word, excel, power point si alte chestii din astea

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Tehnologia Informatiei si a Comunicatiilor

| Simona a răspuns:

Tehnologia informatiei si comunicarii...aici inveti mai mult despre pc
:*

| DanSor a răspuns:

Tehnologiilor de informare şi comunicare (TIC) corespunde unei parti substantiale din PIB.
O seara placuta happy

| GyeBaek a răspuns:

Insemnaun lucru pe care il faci si esti obsedat de acel lucru.

| RalucaxD a răspuns:

TIC = Tehnologia Informatiei si a Comunicatiilor

| ZapaciLaa a răspuns:

Informatica

| Andrea28 a răspuns:

E o materie.
Un fel de informatica.

| lammaroby a răspuns:

Tehnologia informatiei si comunicarii si e un fel de informatica doar ca te invata lucrurile elementare, nu intrii in detalii

| FartsMaker a răspuns:

Eu stiu ce inseamna CTI-Ce Tot Indrugi?laughinglaughinglaughing

| Yonutz_8580 a răspuns:

Tehnologia informatiei computerizate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tehnologia informatiei si comunicarii ( TIC )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Informatica

| magda43 a răspuns:

T.I.C= tehnologia informatiilor si comunicarii