| Cybertrust a întrebat:

Ce parere aveti despre placa video Gigabyte GeForce 6200 512MB AGP DDR2? E ok daca o instalez pe o placa de baza Asrock k7s41gx? Ce probleme pot aparea in timp?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video specificata de tine este compatibila cu placa ta de baza.
Nu se intampla nimic cat timp respecti principiile de montare si exploatare si retine:
- Inainte de a monta placa opreste calculatorul si scoate-l din priza.
- sa nu ai pe tine haine care prin frecare genreaza incarcare electrostatica, altfel la atingerea placii de baza o poti arde ori placa video, aici multi au patit-o si nu stiu de ce.
Probleme care pot aparea in timp, daca calculatorul este de asa natura incat nu are flux de aer, poate sa arda placa video ori alte componente prin ambalare termica.
Nu uita odata la circa 8 luni sa cureti cu o pensula placa video de praf care se aduna in special in coolerul de racire dar si in sursa si radiatorul de la procesor.