| Adyy5 a întrebat:

Ce pot face daca am riduri la colturile exterioare ale ochilor(am 14 ani)?
A inceput sa ma deranjeze.Am ochii mici si colturile exterioare usor lasate...In afara de operatii estetice si/sau machiaj mai exista vreo cale prin care sa fac acele riduri sa dispara? Am auzit ca sunt exercitii pentru asta, dar nu stiu daca functioneaza.

1 răspuns:
| Vassii a răspuns:

Nu ai cum să ai riduri la vârsta asta. Nu te speria, este ceva normal, ești în creștere este absolut normal. Nu cred că ai riduri, ridurile apar pe parcursul vieții pe la vârsta de 30 de ani. Dacă vrei să ai pielea mai fină poți să te dai cu cremă Nivea sau altă cremă pentru față. Sper că ai înțeles.