| Tera a întrebat:

Ce trebuie sa contina dosarul pe care il depunem ca sa ne inscriem la liceul la care am fost repartizati?

Răspuns Câştigător
| trduity a răspuns:

Ai nevoie de:
a) cererea de inscriere pe care o completezi acolo
b) cartea de identitate (daca este cazul) si certificatul de nastere, in copie legalizata;
c) adeverinta cu notele si media generala obtinute la Evaluarea Nationala din clasa a VIII-a (il face scoala);
d) foaia matricola pentru clasele a V-a – a VIII-a (cu calculul mediei generale (tot scoala);
e) fisa medicala (Adeverinta de la medicul de familie la care este anexata fisa vaccinarilor)

Mult noroc!

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Copie legalizata dupa buletin(si dupa certificat de nastere)
Fisa medicala
Foaia matricola

| DeXxa a răspuns:

Copie după buletin si certificatul de naştere(legalizate)
Foaia matricolă
Fişa medicală

| killmesoftly a răspuns:

Buna.Dosarul ti-l dau cei de la scoala unde ai facut tu generala.Te duci si il iei de la secretariat.

| xyz119 a răspuns:

Copie de buletinele ambilor parinti, fisa medicala, foia matricola de la scoala generala, adeverinta cu notele de la evaluarea nationala si mediile anilor de studii... Fundabatting eyelashes?

| FataCuOchiVerzi_8367 a răspuns:

-Adeverinta medicala
-foaia aia ca ai toate vaccinurile facute
-fisa aia de admitere ( nu stiu cum i zicehee hee.)
-alta fisa ca nu ai restante la biblioteca
-si de la scoala iti mai da aia ca ai absolvit 8 clase.
Cam atat cred.
Voua nu vo zis la scoala?

| cristina_7025 a răspuns:

Pai:
1) copii legalizate la notariat dupa certificatul de nastere si bletin
2)fisa medicala
3) niste fise pe care le iei de la secretriatu` scolii