| sergiuflore a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a posta un video pe un site? zorii-vietii.net daca va ajuta ca stiti siteul. Am contul de admin, dar nu stiu sa postez video.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă video este pe Youtube, sub el, în dreapta jos, se află un câmp în care scrie Embed. Dai click pe el şi, pe câmpul gol din stanga lui apare un cod html. Dai click pe el, se albăstreşte, dai copy, te duci la pagina in care editezi tu pe blog şi dai paste.
Dacă ai platformă WordPress chiar la pagina de editare, sub "Adaugă etichete", ai "Setează imagine recomandată". Dă click acolo şi te dirijează. E foarte uşor, ai doar răbdare! Fii calm! Succes! Te rog scrie-mi dacă ai reuşit!