| nush95 a întrebat:

Ce trebuie sa invat la romana pentru subiectul III pentru bacalaureat?
am inteles ca nu trebuie sa invat chiar tot ce este in programa.
ma lamuriti si pe mine?

2 răspunsuri:
| AnneღU a răspuns:

Cel mai bine te poate lamuri chiar profa ta de romana, nu crezi? Sau oricare alta profa de romana big grin

| Summer4ever a răspuns:

,,am inteles ca nu trebuie sa invat chiar tot ce este in programa.,,

De aceea exista o programa ca sa aiba elevii o idee ce sa invete. Trebuie sa citesti cartile din bibliografia data si ceva critica literara.