| Beatrice09 a întrebat:

Ce vitamina reduce profta de mancare?

Răspuns Câştigător
| Varahil a răspuns:

Exista asa ceva,dar nu e vitamina.E un extract concentrat de plante,sub forma unor fiole care se beau, dar din cate stiu, poti face rost de el numai prin nutritionist.Se numeste parca Greenhouse. Daca nu,incearca cu crom, sau mananca ananas. Ajuta la slabit, dar nu scad pofta de mancare.Bea mai multe lichide, eventual.

5 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Vitamina C o gasesti in citrice.

| BiuL a răspuns:

Niciuna, in principiu, vitaminele cresc pofta de mancare, Totusi niste suplimente cu crom se spune ca ar reduce pofta de dulce. Sper ca te am ajutat.

| qpattyx3 a răspuns:

Cam niciuna, in general vitaminele cresc pofta de mancare (stiu pentru ca si eu iau in perioada asta vitamine). Oricum, bafta in gasirea uneia. happy

| InSty a răspuns:

Buna daca ai storcator ai putea sa-ti faci suc din 2 morcovi 4 mere si o jumate de sfecla rosie daca bei o cana de jumate de litru te simti satula 4-8 depinde de metabolismul fiecaruia ( sper ca te-am ajutat)

| rockbladon a răspuns:

Nu stiu daca contine vitamine dar cocaina, mefedrona sau restul de prafuri "ingrasamant de plante" alunga posta de mancare