| Swabia a întrebat:

Cei care sunt la profilul filologie, din ce vor da bac-ul?

Răspuns Câştigător
| covexrobu a răspuns:

Eu am facut si am terminat anul trecut. Am dat la romana oral si scris. Franceza si engleza una oral alta scris. Eu am dat oral Franceza scris engleza. Geografie sau istorie la alegere si inca una tot la alegere. Eu am dat geografie si istorie. Ca sa nu dau la sport happy A fost frumos la liceu mai ales ca era relax totul nu ne stresam cu invatatul.

9 răspunsuri:
| Misterious a răspuns:

Romana, o limba straina, sau literatura universala, isto/geografie...eu am dat din romana, engleza, istorie si geogra.ca n-am dat sport happy

| albastrel a răspuns:

Pai eu acum am terminat la filo si am dat la ...romana oral si scris...franceza oral...latina scris...istorie si sport...deci dai la romana oral si scris, lb straina oral, lb straina scris, la alegere istorie si geografie, si apoi iar la alegere din sport, biologie, economie, filozofie...
bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romana, obligatoriu, probabil engleza(sau alta limba straina)+istorie, cred.Stii ca nu se mai da din 6 materii, ci din 3...

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt intra 8a si nu ma pot hotara daca sa dau la filo sau la mate info. poate sa-mi zic careva km e la filo? big grin

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la filo si am inteles ca trebuie sa dau din romana engleza istorie si la alegere bio psihologie si filozofiewinking... sper sa fie asa:X:X

| sorina_9875 a răspuns:

Hai sa te lamuresc eu:
daca se da bacul la 3 materii asa cum a propus acum ministrul educatiei ar trebui sa dam la : romana-obligatoriu, istorie-obligatoriu si un obiect de specialitate adica filozofie, economie, pshiologie.In afara de aceste 3 probe pe care le vom da la sfarsitul anului va trebuie sa mai dam si un examen de cunoastinte in domeniul informaticii, iti dai seama practica si + un dosar ca un fel de atestat thinking Daca se ramane la varianta de pana acum .ca si inainte! si eu sunt filologie ultimul an si nu stiu ce o sa fie de noi. bafta!

| Lara_1864 a răspuns:

Pai deocamdata s-a stabilit sigur romana si istoria, apoi va mai fi o limba straina, probabil la alegere (eng.-franc.) si cam atat... dar nu se stie pana termini tu liceul ce va mai fiwinking, app si eu sunt tot filo.winking