| anonim_4396 a întrebat:

Cine poate sa-mi dea si mie date despre cum este bine sa-ti alegi piesele la un beyblade. Daca se poate sa-mi spuneti si pentru ce sunt bune acele piese. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Mihai_Valcu_1999 a răspuns:

Daca vrei un bei de echilibru alegeti un varf ascutit( de preferabil Xbig grin ca vine cu tot ci baza si poti sa il faci oricand sa fie numai de atac), o axa pe rulmenti( adica sa se invarta), hmmm, ar trebui o roata de fuziune buna ( iti recomand una dubla cu ar fi roata death sau big bang sau macar una simpla, recomand una orion sau macar o lama gravity). Daca iei varful Xbig grin o sa ai si atac asa ca nu iti mai recomand. Pentru rezixtenta iti recomand un varf ascurit cu prelungire groasa sau un varf semiplat si o axa ca a lui rock leone sau earth eagle ( o sa te prinzi tu cand o sa o vezi), si o lama twisted sau hades ( cele mai simple, parerea mea dar foarte bune). Sper ca te-am lamurit.

3 răspunsuri:
| ANDREIALEX99 a răspuns:

Am unul de atac si unul de echilibru
Daca poti sa-mi spui si la celelalte 2 ca sa stiu pe piese imi trebuie iti multumesc

| Mihai_Valcu_1999 a răspuns:

Pai pentru rezistenta ti-as recomanda tot un varf ascutit da nu foarte inalt, o axa inalta simpla si o lama groasa ( o sa reziste la aproape orice atac). Pentru lama ti-as recomanda una rock, diablo, twisted, gravity, hades(aici trebuie sa ai axa riginala si sa pui lama in mod amplificat, adica sa unesti roata de pe axa cu cea de metal) si ar mai merge si una orion( da ai grija sa respect celelalte indicatii sau s-ar putea sa se transforme in bey de echilibru, asta-i doar in cazu lamei orion).
Pentru modelul de aparare ai nevoie de un varf rotund ( nicio data alt fel de varf sau trece la rezistenta, atac sau echilibru), o axa la fel inalta (aici ar merge si cu rulmenti da lama sa fie grea). Si iar ajungem la lama, iti recomand o lama dark, twisted, death( mod aparare, adica intorci lama de sus atfel incat sa para ca cele doua lame sunt una singura), destroy( asta e la l-drago destroy, nu e la fel cu cea de la gracity destroyer). Cam atat dar daca vrei niste beyuri originale pentru rezistenta si aparare iti fac un mic top.
Pt rezistenta:
flame libra, flash sagittario, earth eagle, phantom orion etc.

Pt aparare:
rock leone, grand cetus, grand capricorne, gravity destroyer.

Retine ca beyurile nu sunt asezate in ordine.

| VladDutzuu a răspuns:

Iti zic eu expert in beyblade 11 beybladeury +arena bleyblade trebuie sa stii ce model vrei sa ai eu ti le voi pune in clasament
1.atac(sunt expert in atac)
2.echilibru
3. aparare(rezistenta ) zime pe ce model vreiu sa fii si eu o sa iti zic cel mai tare beyblade ce ce atribut vrei