| Mihnea_4399 a întrebat:

Crezi in Dumnezeu? De ce? Ce dovezi ai ca El exista?

6 răspunsuri:
| d33a a răspuns:

Cred ca omul se trage din maimuta, nu ca l-ar fi facut Dumnezeu din pamant, cum zice in Biblie. asta mi se pare o prostiehee hee.
Totusi, intr-un fel, cred ca exista, ca asa cine a facut universul, planetele, chiar si maimuta? laughing... dar tot nu sunt convinsa ca Dumnezeu le-a facut.
Chiar nu stiu ce sa cred... Asta e o intrebare fara raspuns tongue
Tu crezi?hee heetonguehappy

| danutzzz1992 a răspuns:

Nu iti trebuie dovezi trebuie sa ai credinta si dupa parerea mea este de ajuns!

| bluerose a răspuns:

Cred in Dumnezeu si nu am nevoie de dovezi ca exista. happy

| sweety_9492 a răspuns:

Hmmm intrebarea asta mi-am pus'o si eu cand aveam vreo 7-8 ani! nici acum nu am gasit raspunsul...nu te mai chinui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Fiecare are credința lui!
Eu cred în Dumnezeu, mă închin în biserică și până acum am făcut toate orânduielile bisericești pentru mama mea care a plecat în lumea celor drepți.
Dacă tu nu crezi, este problema ta.
Ești ateu iarăși este problema ta.
Nimic și nimeni nu ne obligă să dăm notă explicativă de ce credem sau nu în ceva divin!
Comentariile sunt de prisos.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dovezi că Dumnezeu există sunt. Trebuie doar să cercetezi Biblia şi atunci vei găsi şi dovezile. Eu cred cu adevărat că există, cred în Dumnezeu, cred că Domnul Isus Hristos a venit pe pământ, s-a întrupat şi a trăit ca om, a fost răstignit şi a murit pe cruce pentru ca prin sângelel Lui toţi cei care cred să fie mântuiţi, deci a murit şi pentru mine. Dar te întreb,, Dacă Dumnezeu există (eu îţi spun sigur că există) şi tu nu crezi îţi închipui ce pierzi?,, Mai gândeştete cercetează Sfânta Scriptură, dar începe cu Noul Testament, şi pe urmă vezi ce ai realizat.