| Duucu a întrebat:

Cum aș putea să știu cel mai bine dacă un articol de îmbrăcăminte care vreau să-l iau de pe internet îmi vine pe mine? Știu cazuri cănd modele de geci, de exemplu, sunt diferite ca mărime, chiar dacă ambele sunt M.
Vi s-a întămplat să comandați un articol care nu vă vine? Ce ați făcut atunci?

9 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Eu cumpăr foarte de de pe net și niciodată nu mi s-a întâmplat să nu mi se potriveasca.
Dacă nu-ți convine, o trimiți înapoi și-ți ceri banii. Simplu.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Niciodata nu mi-am cumparat haine de pe internet, exista probabilitatea sa nu-mi placa.de cate ori doresc sa-mi cumpar un articol vestimentar merg personal si mi-l iau.
Daca ajung acasa si hotarasc ca nu-mi place, il pot schimba cu ceva din magazinul respectiv.
In schimb daca il comanzi de pe internet si il desigilezi, PA PA, ramai cu el chiar de-ti vine, chiar de nu-ti vine.

| Duucu explică (pentru SergiuBoss11):

Inteleg, asa ma gandeam si eu.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Duucu):

Imi luasem o sapca laughingacum cativa ani.In imagini parea sexy.cand am primit-o parea mai mult o cipilica pentru copii.o elice deasupra si niste desene cu spiderman mai lipseau.

| Duucu explică (pentru SergiuBoss11):

laughing De obicei la material te duc ăștia de nas. Luasem și eu una de bumbac, dacă cănd am primit-o pot să jur că ăla era altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

mi-am luat niște pantaloni, cel mai prost material din lume, s-a rupt din prima zi laughing deci, mai bine faci cumpărăturile din magazine, așa nu o să ai probleme nici cu mărimile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general tricourile personalizate nu se potrivesc. Mi-am luat teapa odata cu un tricou marimea M care mai degraba parea XXL pe mine.
N-am facut nimic. L-am dat cadou.

Cred ca tricourile sunt probabil cu marimile de la americani sau ceva si le incurca.
Dar sa stii ca depinde de unde cumperi. Probabil la firmele serioase de haine nu exista asemenea chestii.

Iar in cazul meu, e mai greu sau imposibil sa returnezi un tricou si personalizat pe deasupra.

Cert e ca de pe net nu ai garantie mare la imbracaminte/incaltaminte.

| Teodorel a răspuns:

Ai putea intreba masuriile in cm si te masori, vei afla daca-ti vine sau nu

| adi32creeaza a răspuns:

Faci conversia la marimea ta si speri sa iti fie bun.
daca nu il faci retur.

poti face direct online:
https://www.qtransform.com/clothing/ro/transforma/marime-imbracaminte.php