| lizzy01 a întrebat:

Cum calculez media cand am teza?

Răspuns Câştigător
| Mikyyela a răspuns:

Iti aduni toate noptele si le imparti la numarul lor. Apoi media lor o aduni cu teza si imparti la 2. Apoi iti da media finala... Funda?

10 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Cand eram eu la scoala se calcula asa: (M*3+T)/4=MF
M - media oral
T - teza
MF - media finala

| DianaScorpio a răspuns:

(Media aritmetica a notelor inmultita cu 3 + teza)/4

| FataCuMinte97 a răspuns:

Iti faci media notelor(fara teza!), inmultesti cu 3, aduni nota tezei si imparti la 4happy Succes la teze happy funda?happy

| nyko06 a răspuns:

Se calculeaza asa : 3 x media + T:4 ( aduni toate notele le imparti la nr lor cate sunt, peurma rezultatul care ti-l da il inmultesti cu 3 la care aduni nota care ai luat-o la teza impartit la 4. Succes 1

| MissBeer a răspuns:

Sa stii ca raspunsul premiat de tine este gresit, ai primit atatea corecte si l-ai premiat pe unul din cele 2 gresitelaughing. Nu e bine sa te grabesti! Si ai grija sa nu folosesti metoda aia pentru ca nu-ti vei afla mediile reale.

| Downfall a răspuns:

Păi...
media celorlalte note X 3 + teză : 4 (în această ordine)
Succes! happy

| Ramonna18 a răspuns:

Aduni notele (fara teza) si le imparti la cate sunt. inmultesti rezultatul cu 3 si imparti noul rezultat la 4

| Ase a răspuns:

Mo=Medie oral(Suma notelor din oral, impartit la numarul lor)
Medie = 3*Mo+Nota teza, tot impartit la 4.

| Zonius a răspuns:

Media notelor in oral plus teza totu impartit la 4

| HunDer a răspuns:

(media de la oral x(ori) 3 + nota de la teza) impartit la 4