| vali1 a întrebat:

Cum pot invata foarte repede si usor daca am mult de invatat...
Funda

Răspuns Câştigător
| madalynagirl14 a răspuns:

Citeste intai si apoi scrieti ideile principale si apoi incearca sa povestesti din ce ai citit. Sau scrieti lectia din nou, cate un paragraf si ti-l tot inveti pe loc (citesti si reproduci) si apoi urmatorul paragraf. Poate i-a putin, dar inveti mult mai repede.
Eu asa fac si reusesc.
Spor la invatat!

5 răspunsuri:
| Bizzle a răspuns:

Hey.
E puţin mai dificil, dar dacă îţi place muzica destul de mult poţi încerca să inveţi pe ritm de muzică adică la ce mă refer: Cănd citeşti încearcă cel mai uşor să citeşti pe ritm de hip hop sau ceva de genul să faci mai distractiv astfel din căte ştiu cântecele care îţi plac nu se uită niciodată aşa părerea mea vei învăţa mai uşor cel puţin eu aşa învăţam. Succes!

| 01rukia01 a răspuns:

Scrii pe o foaie esentialu, adica faci rezumat la tot

| LuciaCristina1996 a răspuns:

Asculta in surdina muzica lui Mozart. Te va ajuta mult, crede-ma.

| MiikiXD a răspuns:

Inregistreaza-te pe tel si dupa asculta
o sa inveti mai usor... Funda...:*

| bozonelpn14 a răspuns:

Pai cel mai bine e sa inveti dimineata in 15 minyte eu termin de invatat daca invat dimineata inainte de a merge la scoala deoarece dimineata esti linistit nu mai esti agitat etc :*