| 1Chris1 a întrebat:

Cum pot invata limba engleza fara profesor?

3 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Poti invata pe jocurile online cu servere internationale, unde se vorbeste engleza.

| GenesisXD a răspuns:

Pai in primul rand depinde daca doresti sa acorzi bani acestei 'actiuni', de ex sunt tutoriale cu plata cu ajutorul carora poti invata limba engleza (dar si gratis, daca doresti, iti pot da exemple) + numeroase pachete ce contin CD-uri, carti, jocuri. Fiecare dintre acestea promite o invatare rapida. Ori poti lua meditatii de la cineva mai mare (coleg, prieten).

Ps: Te sfatuiesc sa te uiti la filme britanice, asa iti vei dobandi accent. (Harry Potter e unul bun, 100% britanic).

| razeer a răspuns:

Simplu! AMBITIE SI Cateva cduri cum ar fi English speek pentru toti este foarte buna si isi merita toti banii (te rog raspundem si mie la intrebarile mele mersi anticipar)