| Matt24 a întrebat:

Cum pot sa imi curat tastatura laptopului? Nu am de unde sa cumpar acum tub cu aer asa ca am nevoie de o solutie cat mai practica.Sunt fire de praf si mizerie printre taste si nu-mi place cum arata.
PS:daca ajuta cu ceva, laptopul e marca Asus

3 răspunsuri:
| RazzyFUnik a răspuns:

Aspiratorul din casa la minim sa nu zboare tastele eventual si o pensula pentru locuri mai greu accesibile

| blaackbutterfly a răspuns:

Poţi scoate tastatura, dar eu, sincer, te sfătuiesc să nu o faci, pentru că rişti să n-o mai poţi sau ştii pune. Poţi încarca cu aspiratorul mai întâi, iar apoi cu o vată sau pensulă de pictură (din aceea cu care pictezi la şcoală) îmbibată Alcool Tehnic (pe care îl găseşti la magazin) sau Alcool Sanitar (Spirt). Ai grijă să nu torni Alcool-ul (tehnic sau sanitar) peste tastatură pentru că nu cred că v-a mai funcţiona, foloseşte pensulă!

Succes! :*

| 0Aly0 a răspuns:

Poti scoate tastatura. dar e complicat, dar incearca... poate te ajuta cineva