| Daisy_9886 a întrebat:

Cum sa imi mentin silueta? Am ajuns la greutatea potrivita, dar nu sti cu sa o mentin. Ce program sa imi fac? Alerg in fiecare seara 3 ture, dar nu stiu ce sa mananc si ce sa mai fac. Mam apucat de tenis si de alergari. Fac foarte mult sport, dar nu vreau sa slabesc. Iubesc sportul si exercitile fizice. Va rog ma ajutati?

2 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Adica trebuie sa adaugi treptat in alimentatie cate un produs. De exemplu, daca ai renuntat la paine pe perioada dietei, va trebui sa consumi maxim 2 felii de paine pe zi, pentru a-ti spori numarul de grasimi si lipide.
Nu trebuie sa te saturi niciodata, mananci putin si diversificat. Bea multa apa si consuma cat mai des fructe si legume.
Asa te vei mentine happy

| regrets a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi la un nutritionist si sa iti recomande el ce sa mananci in functie de greutate, ani si etc pentru a-ti mentine silueta.big grin