| anonim_4396 a întrebat:

Cum scapi de frica de singuratate?

11 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Un animalut de companie poate fi prietenul perfect care te iubeste necodintionat, asta in lipsa unor prieteni umani.
Eu recomand pisica sau caine.Zic din proprie experienta.
Succes si zi faina.

| RAY a răspuns:

Intra intr-un grup asa vei putea socializa, asa scapi de singurătate sau vezi de un iubit, dar unu mai de viata nu unu timid, plictisitor, unu mai popular ala te va integra in grupul lui

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Iti iei un animal de companie; de preferat un caine, daca ai suficient timp liber ca sa i-l dedici!

| ALGator a răspuns:

Scapi de frica de singuratate invatind formele singuratatii si,, gustindu-le".
Multe dintre formele de singuratate sunt foarte placute. Invata sa le descoperi si apreciezi.
Senzatia de bine e creata de alternanta dintre singuratate si contact social in proportia care iti convine.

| JustStitch a răspuns:

Bine ca ai pus intrebarea, aveam de gand sa o pun si eu.

| PIPER23 a răspuns:

Poate e doar frica, nu si singuratatewinking

| Arii2 a răspuns:

Citind articole referitoare la asta.

| Snowa a răspuns:

Buna!
Poti sa-ti iei un animalut de companie eu iti recomand : pisica, cainele, sobolanii (suna ciudat, dar te fac sa te simti mai bine si sunt mai destepti decat hamsterii), papagalii, o veverita, un sarpe, iepuri etc. Te vor face sa te simti mai bine, dar daca nu poti sa-i ingrijesti pe o perioada lunga iti recomand sa intri in diverse grupuri. Daca iti plac filmele de groaza poti intra intr-un grup in care se discuta despre asta si asa ma departe.
Iar daca nu ai scapat de singuratate mai bine ai merge la un psiholog poti suferii de unele boli gen depresia, anxietatea etc.
Sper ca te-am ajutat happy

| Anonimaams a răspuns:

Uite aici, poate te ajuta cu ceva;) Sfatul meu, nu te mai gandi la viitor, traieste prezentul.

http://www.psychologies.ro/......te-2149126

| JDBere a răspuns:

Te resemnezi la ideea abandonarii

| CioroiStefan777 a răspuns:

Iti fac un prieten adevarat. Si cu siguranta vei scapa!