| AtIr a întrebat:

Cum se pune un videoclip pe youtube?

Răspuns Câştigător
| EduardTPU a răspuns:

Accesezi site-ul www.youtube.com apoi dai click pe "Incarcati" /upload (sus langa bara de search), dupa care dai click pe "incarcati un videoclip" si in fereastra deschisa automat cauti fisierul-videoclipul-apoi dai click pe "open",intre timp cat se incarca videoclipul pe care vrei sa-l postezi, completeaza pagina cu informatiile cerute,respectiv titlul,descrierea, categoria, etc. iar in final "salvati modificarile". Succes.
P.S. Funda?

10 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Trebuie sa iti faci cont apoi dreapta sus, langa bara unde scrii melodia care vrei sa o asculti, scrie Browse iar langa Upload! Dai la upload si incarca ce vrei! FUNDA?big grin

| sixtythree a răspuns:

Daca ai cont pe youtube, dupa ce te loghezi, o sa iti apara undeva in partea dreapta sus cuvantul "upload" daca e in engleza sau "incarcati" daca este in romana. Dupa ce dai un click pe acesta in partea stanga tot undeva sus o sa-ti apara un buton galben pe care scrie "incarcati un videoclip". Cred ca de aici te descurci!
P.S. Pastreaza fundabig grin

| Fantomita a răspuns:

Buna Paul.Deci vezi dupa ce te loghezi (trebuie sa ai un cont)In dreapta SUS este butonul Upload apesi acolo si da Cautare Cauti filmul sau filmuletul dorit si ii dai upload. Sper ca ti-am fost de folos

Toate cele bune

Fantomita
Daca ai probleme nu ezita sa imi dai un pm pe TPU

| Jacquelinor a răspuns:

În primul rând ai nevoie de un cont pe YouTube. Apoi vei observa că lângă Tab-ul de Search de pe YouTube scrie Browse | Upload (Ro: Răsfoiți | Încărcați, dacă îl ai în română) Click pe Încărcați, iar apoi după ce ai selectat videoclipul îți va apărea o secțiune pentru a-i edita detallile (Titlu, Etichete etc) Timpul de Uploadare a videoului este cam de 6 minute, depinde de lungime și calitate, dar va trebui să mai aștepți cam 30 de minute pentru ca YouTube să îl proceseze. După ce l-ai ulpoadat videoclipul va apărea pe canalul tău și în zona de most recent. Succes!

| koshmarul a răspuns:

Asa se incarca

http://www.youtube.com/watch?v=OvXeGlfQ02A

Dar trebuie sa ai profil pe youtube ca sa poti incarca

| BrownyBrown55 a răspuns:

Inregistreaza-te pe youtube, si o sa iti apara in varful paginii sau sus,,, upload" da cllick si iti va aparea pagina unde sa pui video-ul. iti va aparea upload video si da click, si tadaam, ai reusit, nu uita sa astepti, dureaza ceva...

| AtIr explică:

Va multumesc tuturor pentru ca mati ajutat... uitati ce am facut cu ajutorul vostru...http://www.youtube.com/watch?v=Ebd1KcVsGuQ

http://www.youtube.com/watch?v=lDK64Erp9bY&feature=related

| Nenumescovici00 a răspuns:

Mai intai te uiti mai sus unde scrie rasfoiti incarcati si dupa aia creati un cont dai acolo si completezi ce trebuie si iti faci cont si dupa dai pe incarcati scrie acolo sus langa numele tau dar prima data trebuie sa primesti un email si dupa iti incarci funda...happyhappy

| bd3x73r a răspuns:

Cauta pe youtube

| iepurash_9610 a răspuns:

Trebuie sa iti faci cont mai intai si apoi dai sus unde scrie,, incarcati"