| RegepOnur a întrebat:

Cum vedeti o zi fara curent electric?

6 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Ziua vad..ca e lumina dar noaptea e mai rau laughing Acum sa trecem la raspunsul serios. Fiindca suntem dependeti cu totul de tehnologie, ma refer chiar si un banal televizor, daca nu ai cu ce sa iti ocupi timpul deloc, va trece acea zi foarte-foarte greu.

| 0rlando a răspuns:

S-a întâmplat mai demult o nenorocire la rețeaua electrică și am stat 3 zile și 3 nopți fără curent. Noroc cu USB-ul de pe mașină, că mi-am încărcat MP3 player-ul...deci muzică am avut, telefonul, deci am avut net și GPS-ul, că aveam filme pe card laughing
Mai nasol a fost că tot băgam mâncarea în microunde și așteptat ca prostu' degeaba până-mi pica fisa laughing

| DEBrown a răspuns:

Apocalipsa!

| gigite a răspuns:

O vad uitandu-ma la contorul de pe casa scarii blocului care nu trebuie sa se invarteasca, si nu ma va pune la plata! numai sa nu ma sune vecina la soneria elestrica!?

| gaby5995 a răspuns:

O vad, k e lumina afara.

| ionutz20cm a răspuns:

Salut,pai eu chiar am avut acest ghinion si nu pentru o zi ci pentru 3 luni, din motive tehnice, a trebuit sa strang 25 de milioane pentru a avea curent. Ziua nu erau probleme dar noaptea trebuia sa ma culc de la 8 si daca vroiam sa ies seara afara nu puteam ca nu vedeam.Eu foloseam lumanarile, dar dupa v-a trebuii ca acea camera sa fie renovata deoarece lumanarile v-or afuma peretii.