| WelcomeToJail a întrebat:

Dacă am fost cu un parinte la spital si ziua următoare trebuia să merg la muncă si nu am putut ajunge deoarece am stat cu el sa îsi revină si am grijă, mi se poate elibera ceva dovadă cum că am fost cu el la spital?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu se elibereaza nicio dovada pentru ca nu esti tu persoana care a beneficiat de servicii medicale.
La servici ai fi putut sa suni si sa ceri o zi libera care sa fie scazuta din concediul tau de odihna de exemplu

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Puteai suna la serviciu si explica-i situatia. Faci o cerere de CO pentru ziua respectiva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se eliberează așa ceva. Tine doar de omenia șefului tau.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De la spital cere dovada dar nu cred ca ti se va elibera deoarece nu tu esti bolnav ci tatal tau, tu ai stat cu el ca asa ai vrut nu te a obligat cineva.