| mihaita1 a întrebat:

Daca AM intrat intr-un gard cu rolele si s-a spart ceva ce sa fac ca sa scap de baba care a iesit si m-a cautat prin cartier happy

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Rezolvi problema pe cale amiabilă cu femeia (nu babă!) în caz contra poţi fi acuzat de distrugere!
Pa, pa.

| EUSIATIT a răspuns:

In primul rind nu e frumos cum te ai exprimat. Si mama ta va imbatrini. chiar si tu. Cum poti sa te exprimi asa[baba]. Deci educatie 0. al 2 lea lucru e ff urit ceea ce ai facut. dar poate a fost o greseala. nu intentie. asa ca il iei pe tata de minuta si mergi la acea bartina. bunica. D na sa te exprimi civilizat si vb sa repare ce ai stricat si ceva scuze nu strica,, hai incearca safii civilizata

| PeAcE a răspuns:

Eu iti recomand, spre deosebire de alti utilizatori ca sa o infrunti si sa-i explici ca a fost doar o greseala si sa-i ceri scuze. Stii cum se spune: "Greseala recunoscuta e pe jumatate iertata"!

Succes!

| RomanMandruPanaMor a răspuns:

rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor Simplu incearca sa nu mai treci prin zona pe unde ai facut accidentulaughing zii mersii ca nu era vreun caine pe acol ii oribil sa fuga un caine dupa tine, cand esti pe role, bicicleta, scuterlaughing

| hominid dreak a răspuns:

Ar trebui sa inveti ce este responsabilitatea si ca lucrul aceste te obliga la a fi om.Asa ca repara-i gardul babei si saruta-i si mana.

| Catalina_8352 a răspuns:

Lasi rolele, si spui ca ai vazut un baiat pe linga gardul ei...si incepi sa-l descrii dupa imaginatia ta! Iti va spune si multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca unele persoane incurajaza acest individ sa se sustraga, sint si ele de toata mila. Mi-ar place ca un asa cretin sa cada, sa va loveasca masina si sa dispara... apoi mai discutam.
In mod firesc nu are ce cauta cu rolele pe strada. sa se duca in parc, in locuri amenajate.
Alte persoane sint moraliste...
Parerea mea, dupa formularea intrebarii, este ca -mihaita1- este inca unul din copii dusi cu capul, nesimitit, fara responsabilitate si din familie alcoolica.
Daca era un copil normal, din familie normala, discuta cu batrina, parintii rezolvau partea materiala, si totul era ok, normal.
Nu incercati sa corectati asa personaje. Acesti "mihaita " miine va vor da in cap pe strada... ( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marionel / Logic, am fost copil si mi-am asumat greselile si caftelile de rigoare ...asa era atunci.
Da, daca are parintii descrisi de mine, si el va fi un distrus. N-am mila, aschia nu sare departe de trunchi. M-am saturat de " omenie ", " intelegere " ca ne-am umplut de tot felul de ratati...
Sint anonim din cauza politicii site-ului dar indiferent ce scriu, semnez -adolf - (adolf )

| LiaLiuta a răspuns:

Buna. Daca nu te-a vazut, incearca sa stai in casa o saptamana si sa nu mai iesi cu rolele. Daca te-a vazut, dar nu sta bine cu vederea neaga tot si da vina pe altcineva big grin Multa bafta.