| Mariaa321 a întrebat:

Daca vomiti pe haine se pateaza?

6 răspunsuri:
| Laura1092 a răspuns:

Nu

| CherryLove a răspuns:

Se pateaza dar se si spala. Foarte eficient este Vanish lichid ala roz care indeparteaza pete si vechii si oricum ar fi; il poti achizitiona in varianta la pliculet 3 lei sau la bidonas 11 lei. Acum depinde pe ce fel de material vomiti ca daca vomiti pe costum sau stiu eu ce material trebuie dus la curatatorie altfel exista riscul sa-ti strici hainele in incercarea de a le scoate petele singur.

| GoguSteriade a răspuns:

Depinde ce vomiti. In general, ar trebui sa se ia daca speli hainele cu apa calda si detergent, asa cum ai face-o in mod normal. Doar sa nu astepti prea mult.

| rockmeout a răspuns:

Da,se pateaza, dar se spala.Nu-ti fa grijihappy

| Mariaa321 explică:

Va multumesc! :*

| PsihiG a răspuns:

Daca ai vomitat, normal ca se spala... haide sa iti explic cum sa faci sincer la mine merge aceasta solutie daca mi se pateaza hainele. In primul rand lasi 1 zi hainele reci la inmuiat, dupa care o bagi la masina de spalat, s-ar putea sa iti ramana o pata foarte mica, dar nu iti fa probleme.