| anonim_4396 a întrebat:

Dacă vreau sa merg la munte cu trenul și sunt studenta, plătesc biletul?
Și dacă sunt la 2 facultăți și vreau sa iau doua bilete pr ambele legitimații fata sa plătesc (un bilet pentru mine și unul pentru o prietena ) pot face lucrul asta? Ne controlează cineva?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă ești studentă și ai carnetul și legitimația de călătorie vizate pe anul ăsta universitar, atunci nu, tu nu plătești, și logic că nu poți lua cu același carnet și legitimație 2 bilete... Ea dacă n-are, și-l plătește. Și normal că se controlează, controlorul ce funcție crezi că mai are atunci?

| Marbea a răspuns:

Din cate stiu a ramas gratuitatea pentru studentii cu varsta sub 35 ani. Nu poti pentru ca sunt pe acelasi nume, deci poti lua doar un singur bilet.