| adelutza2000 a întrebat:

Daca vreau sa trimit ceva prin posta cu ramburs, asta inseamna ca destinatarul e obligat sa trimita banii cand ia coletul?

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

La coletaria cu ramburs, destinatarului i se preda coletuldoar daca achita banii specificati. Nu risti nimic. Nu da banii, coletul iti vine inapoi acasa. Bafta!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Destinatarul nu trimite banii ci ii plateste la posta, la ridicarea coletului, respectiv nu primeste coletul pana nu plateste suma pe care ai trecut-o in document. Dupa aceasta posta iti va da suma respectiva.

| Alexandru98 a răspuns:

Când ridică coletul

| kx123 a răspuns:

Da, altfel nu va putea ridica respectivul colet.

| Mimi19 a răspuns:

Da,cand ridica coletul.