| Annd a întrebat:

De cateva zile procesorul meu este solicitat la maxim(am gadget CPU si imi arata 100%) si nu pot intelege de ce, deoarece tot ceea ce fac este sa stau pe internet.
Daca aveti vreo idee, va rog frumos sa ma ajutati.
Funda!

Răspuns Câştigător
| PaulCCraciun a răspuns:

Asa am patit si eu cand am dld un crack de pe net, iar cand l-am executat nu se intamplam nimic (la prima vedere), dar imi erau deschise vreo 10 procese din cauza lui, care imi consumau tot procu + vreun giga de ram asa degeaba, si faza era ca se deschideau singure de fiecare data cand porneam pc-ul. Ca sa vezi care e problema fa asa cum a zis ndc, si vezi ce iti mananca din proc. Daca nu apare nimic ciudat in task manager, e posibil sa fi luat niste virusi si nu prea ai cum sa scapi de ei decat prin reinstalarea win-ului.

3 răspunsuri:
| ndc a răspuns:

Intra in Task Manager (Ctrl+Shift+Esc), du-te la procese si ordoneaza-le in functie de consumul CPU. Apoi da-mi un raspuns cu procesul care consuma cel mai mult.

| Annd explică:

Poi sa stii ca, Chrome e boss-ul happy

| Annd explică:

Multumesc tuturor de raspunsuri.
A fost un caz mai fericit, Nod32 m-a ajutat.