| celya16 a întrebat:

De ce lumea e saraca? Pamintul e asa de mare si de ce sint oameni fara o palma de pamint?

Răspuns Câştigător
| albastrualb77 a răspuns:

Pentru ca suntem condusi politic...

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pentru că acele persoane nu muncesc! De ce să dăm vina numai pe conducere? Sunt oameni care au avut posibilitatea să muncească ca să poată avea o "palmă de pământ" şi nu au făcut asta, au aşteptat să primească pomană; în timp ce alţi oameni munceau din greu ca să-şi asigure un trai decent!

| Claudiu2011 a răspuns:

Pentru ca avem conducatori de conducatori.care baga in buzunar "fara numar".