| Laurik800 a întrebat:

De ce pe sosea sunt (nu stiu cum se numesc ) fiarele alea ca sa nu cazi ...galben cu negru si nu rosu cu verde? albastru cu portocaliu?

Răspuns Câştigător
| R3sPeCt a răspuns:

Pentru ca reprezinta un cod, galbenu inseamna pericol iar negru inseamna moarte! in doua cuvinte --pericol mortal--winking

2 răspunsuri:
| IceCreamDoll a răspuns:

Au ales niste culori mai neutre. Daca se folosesc vopseluri cu niste culori prea puternice soferii nu se pot concentra la condus si se pot intampla accidente. E vorba si de putina optica - de la fizica.

| drtractor a răspuns:

Deoarece culoarea galben inseamna atentie si negru delimiteaza culoarea galbena.