| Cami28 a întrebat:

De curand mi-am reformatat calculatorul, iar atunci cand am legat boxele la calculator, tubul de bass nu se auzea, cand asculta melodii fie de pe YouTube fie din Winamp. Am verificat volumul de la bass si e la maxim, am verificat si din System Sound, iar atunci cand dau Test toate boxele merg, inclusiv bass-ul. Ce pot face? Funda.happy

Răspuns Câştigător
| eminem19 a răspuns:

Daca ai 5, 1 desc driveru de sunete realteck.are si pentru 5.1 si iti poti regla de acolo si e f bun

4 răspunsuri:
| Stefan89 a răspuns:

Vezi tot acolo la sunet sa nu fie lasat de stereo sau desktop speakers, alege 5+1

www.fapt-divers.com

| RwkY a răspuns:

Daca ai windows 7 intra la speaker properties, si dai speaker fill

http://www.image-share.com/upload/242/60.png

ar trebui sa-ti rezolve problema.

daca nu;

click dreapta pe iconita de la sunet > playback devices dublu click pe speaker, si la enchancement ai acolo la fel, speaker fill.

p.s. astea sunt instructiuni pentru windows 7, nu mai stiu la xp.

| Cami28 explică:

Am verificat la spate, sunt puse corect si am intrat si la speakers properties si e pus corect.

| Domii a răspuns:

Pai in primul rand ai verificat toate prizele din spate? si 2 daca toate merg atunci cheama un inginer de calculatoare+nu-ti face griji costa numai vreo 10 leiwinking! funda?big grin