| Andr3yCzz a întrebat:

Despre blog : Cand am un text foarte lung si vreau sa-l postez, nu vreau sa apara tot pe pagina, ci sa fie asa
O BUCATA DE TEXT
> vezi mai mult [ cu un click pe "vezi mai mult" sa il duca pe utilizator la tot textul ] Am vazut la alte bloguri dar nu stiu cum se face sad
Ma puteti ajuta? Funda

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Inainte sa il postezi daca ai wordpress si scrii fara editor activat (HTML) atunci ai undeva desupra casutei in care scrii (e lipit de casuta) un buton cu margini rotunjite numit "more" unde vrei sa opresti prima parte a textului dai clik pe more ala.
dupa ce il publici vei avea textul read more daca tema este in engleza sau wp este in engleza.depinde cateodata.
la mine aparea more sau read more.si era din cauza temei care era in lb engleza.
Daca folosesti editorul (Visual) pentru a imparti pagina folosesti butonul nr. 12
succes!

2 răspunsuri:
| Andr3yCzz explică:

Faza e ca am blogspot...

| Vickyy a răspuns:

Pai, depinde pe ce platforma de blogging esti.la wordpress treburile sunt simple.chestia asta depinde de tema.la blogspot se complica putin treaba pentru ca acolo, trebuie sa pui o chestie pe care o gasesti in bara cu utilitati atunci cand postezi.mai exact este un icon care arata ca o hartie taiatawinking. nu am fost prea explicita, dar sper ca ai inteles cate ceva