| anonim_4396 a întrebat:

Din ce e facuta Coca Cola?

Răspuns Câştigător
| EuSiCuMine a răspuns:

Am cautat pe net in speranta unui raspuns bun pentru tine si am gasit :

Aroma distinctivă de "cola" provine în principal din amestecul de zahăr, ulei de portocală, ulei de lămâie și vanilie, restul ingredientelor având doar contribuții minore. Firma producătoare, Coca-Cola Corporation, este cel mai mare consumator de extract natural de vanilie din lume. În prezent, Coca-Cola este cea mai consumată băutură răcoritoare din lume.

Daca vreis a citeste mai multe poti gasi pe
http://ro.wikipedia.org/wiki/Coca-Cola

Numai bine:*

4 răspunsuri:
| kate68 a răspuns:

Coloranti, multi multi coloranti
tocmi astazi am baut o doza desi cineva m.a avertizat ca e daunatoare, sh n.am putut sa mai respir sa mai zic nimic sughitzam kontinuu si ma ustura gatul cand inghiteam!

| TheGrooveStreet a răspuns:

Buze de porc

| CrazyTeenager a răspuns:

Din rahat.

| Damii a răspuns:

Din toate prostiile posibile...