| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cat timp de la fecundarea ovulului incepe dezvoltarea creierului bebelului?

1 răspuns:
| maryana5 a răspuns:

Din primele 3 saptamani.in uter, copilul are deja formate organele:inima, creirul, ficatul, plamanii etc.
dezvoltarea incepe in primele saptamani... dar acesta niciodata nu se opreste (creierul se opreste din crestere) din adunarea informatiilor, de aceea se zice ca inveti pana mori deaorece creierul nostru este ca un burete care absoarbe tot ce prinde.
xoxoo, mary peace sign