| Rella a întrebat:

E mai sanatos sa fumezi sau sa prizezi tutunul?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Dupa diverse estimari fumatorii traiesc mai putin ca cei care aspira fumul, dar nu uita ca nici unul din cele doua nu este bun, dauneaza grav sanatatii.Incearca sa eviti ambele.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La fel de periculos.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

E mai sanatos sa te lasi laughing

cristian
| cristian a răspuns:

Tutunul dauneaza grav sanatatii.
La fel si fumatul pasiv este daunator.
Poti folosi guma cu nicotina.Pa cuvant.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Sa prizezi tutunul... nu iti intoxici plamanii cu toate prostiile care le contine fumul de tigara.

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Cum pui problema, e mai sanatos sa prizezi, scapi de fum, smoala si alte chestii fizice. Dependenta ramane.
Plus de asta, e cam periculos prizatul in general.

| Diva a răspuns:

Sa fumezi

| leluc a răspuns:

Nici o metoda nu e sanatoasa. Tutunul nu e sanatos punct happy

| petru a răspuns:

Nu vreau sa par un ipocrit, fumez de peste 50 de ani ( am 67) am fumat, tigarete, tigari de foi, pipa si candva, in tinerete, amprizat (stranutai cu putere) era tutun( nu praf)
Nu am facut exces nici de tutun nici de bautura, si consider ca folosirea tutunului este un obicei stupid (deci il am si eu)
Am facut doua sporturi natatia si parasutismul
_natatia intareste plamnii iar parasutismul iti ofera sa discerni intre placerea de a incadrat de aer curat sau de fumul de tigareta.
nu am obiceiul sa dau sfat, insa numai omul fumeaza ( atentie, oare de ce ) desi se crede " a mai inteligenta fiinta"
cand eram tanar macar eram o exceptie (eu fumam, majoritatea nu ) Deci este bine sa cautati sa fiti exceptii, ca de fumat fumez si eu ca toti pros!
cel ce prizeaza, mai ales "praf' mai bine sa invete sa inoate sau sa sara cu parasuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una nici alta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum oti sa intrebi asa ceva? sincer e o intrebare de`a dreptul ciudata... a fuma nu e sanatos punct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... prefer sa *** in loc sa fumez laughing

| sarariuionica a răspuns:

Salut, sa fumezi nu e sanatos, e sanatos sa te lasi.

| sarariuionica a răspuns:

Cel mai sanatos e sa faci sport.

| marynutza a răspuns:

Sa prizezi tutunul