| AndreiAntiTot12 a întrebat:

Energia nu ar putea fi creata nici daca ar exista Dumnezeu? fiecare crede ce vrea eu spun "daca ar exista" pentru ca sunt ateu-agnostic.

1 răspuns:
| AndreiGigg a răspuns:

Asta este o teorie a fizicii. Dumnezeu nu are nici o legatura cu fizica. Toata energia se transfera si nu poate fi creata si nici distrusa. Este destul de greu sa dau un raspuns intreg deoarece ar lua destul de mult timp. Fizica nu are legatura cu dumnezeu. Pana la urma este alegerea ta sa crezi sau nu. Dara atat timp cat Dumenzeu nu ar aparea pe pamant nu este nimic cert. Dar eu recomand sa folosesti teoria normala in care energia este doar transferata ca sa poti trece testele. Bafta. Funda?