| king997 a întrebat:

Este mai bun Google Chrome decat Internet Explorer 8? De ce?

7 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Da, da si da, motive:
1) Mult mai rapid
2) Se deschide mai repede
3) Functii interesante
4) Unele scripturi nu sunt acceptate de I.E. si s-ar putea sa ai probleme pe site-urile ce le folosesc
5) Interfata user-friendly
6) sincronizare cu un cont Google
7) nu se blocheaza cu multe tab-uri (tin si vreo 35-40 deschide de o data in aceeas fereastra).
Cele de sus ar fi cele mai importante, mai sunt si altele, si stabilitate etc.
Aaa, un lucru s-ar putea sa te deranjeze: consuma mult RAM, dar pe 2 merge perfect (am spus asa ca poate unii mai au doar 1 GB, sau 512 MB).
Bafta!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este mult mai rapid
nu are toolbaruri tampite
are taburi mai usor de deschis sus in stanga apesi pe plus si gata
are cautare google implicita (oriunde scrii cauta singur pe google.ro)
google chrome e alegerea cea mai buna
simplu interfata prietenoasa
ie 8 e un rahat cu muci
ai dracu cu porcaria lor

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

E o intrebare retorica?
Normal ca-i mai bun!
Il pornesti mult mai repede, viteza e mai mare...
Internet Explorer e de domeniul trecutului, nici bunica-mea nu l-ar folosi laughing as invata-o sa foloseasca ceva mult mai rapid.
Google Chrome la putere!

| tteo92 a răspuns:

Salut!
Google chrome e mai bun,are multe multe aplicatii incluse,plus viteza de navigare mai rapida.
La explorer trebuie instalate multe aplicatii,cum ar fi Adobe flash player si altele, in schimb la chrome, ca sa vezi filme, sa asculti muzica si etc, nu ai nevoie sa instalezi programele, le are gata incluse.

| ZeHelp a răspuns:

Sa nu mai pui niciodata Google Chrome in aceeasi fraza cu internet explorer.

| Mocanu_Andreea_1997 a răspuns:

E mai rapid google chrome decat internet explorer plus ca pe googgle chrome poti sa-ti atasezi si teme din web store pe gratis
deci in concluzie e bun[google chrome] si gata

| buff1 a răspuns:

Dupa parerea mea ghrome este mai bun pentru ca internetul merge mai repede si mai bine...eu ma folosesc de acesta si nu am nici o problema