| superpissy40 a întrebat:

Eu vreau sa ma pensez(am 13 ani si 2 luni) deoarece am sprancenele urate,stufoase si mari, iar mama mea nu ma lasa.I-am zis "Te rog mama lasa-ma sa ma pensez!" si ea: "Ce-ai patit? Esti nebuna?" si i-am zis chestia asta de vreo 10 ori, dar tot nu ma lasa.Ce pot face? Plus ca nu ma pot pensa pe ascuns si oricum tot o sa ma vada si apoi o sa ma certe rau.

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Mai roag-o. Explica-i frumos ca toate fetele au sprancene frumoase si ca te simti prost avandu-le asa. Sau potii inventa ca isi bat joc anumiti colegi/copii de tine si spune-i ca daca te lasa sa te pensezi (cum de altfel fac si toate prietenele tale) nu ai mai fi avut de-a face cu asemenea rautati.
Sau, in caz ca altceva nu functioneaza, du-te la pensat si te va certa, ce-i drept, dar nu va mai avea ce sa-ti faca.

5 răspunsuri:
| alisha19 a răspuns:

Eu m`am pensat de la 11 ani. Fara sa-i zic nimic lu` mama, ea m`a dus laughing Du`te intr-o zi cu ea, cand se penseaza ea si cand termina ea, roaga`te sa te penseze si pe tine, vezi ce punct slab are si foloseste`l laughingwinking. Succes, oricum nu e o problema asa mare :*!

| NoShit a răspuns:

O să cedeze la un moment dat.

| Sânzăăă a răspuns:

Pensează-te singură pe furiş :].

| MiikiXD a răspuns:

Zi ca tu cu cea mai proasta fata din clasa sunteti nepensate...La mine a mers

| adda189 a răspuns:

Buna! :* Eu m-am pensat acum cateva zile ( 13 ani si 4 luni ). Nu am sprancenele stufoase, le am blonde, aproape nu se vad. Eu am rugato pe mama de vreo 2 ori, si dupa am mai incercat dupa vreo 2 saptamani si a mers! Nu stiu cum e mama ta, dar eu am reusit sa o conving prin ' fapte bune ' laughing am facut curatenie, si am ajutat-o la orice ( eu care nu prea o ajut la nimic :d ) si pur si simplu m-a lasat. Si mi le-am si vopsit. Bafta si tie! :*