| Pop_Alexandru_2000 a întrebat:

Eu vreau să-mi comand de pe internet. Plata se face doar cu cardul? Eu nu am mai comandat niciodată de pe internet.

Răspuns Câştigător
| Rapking a răspuns:

Plata cu cardul se face doar daca tu alegi asta, ai la dispozitie 2 metode de plata la orice vei comanda indiferent de site. Prima e plata cu cardul iar a 2 a este plata ramburs (adica platesti atunci cand ridici coletul) Am facut multe comenzi de pe internet si crede-ma ca pe fiecare site de cumparaturi am gasit metoda plati ramburs. Sper ca te-am ajutat succes!

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Exista si unele site-uri care accepta plata la livrare. Eu am cumparat des de pe e-mag si, intotdeauna, am platit cand venea curierul cu coletul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Totul tine de site-ul de pe care comanzi si modalitatile de plata acceptate de ei.

| mihai69 a răspuns:

Se poate plăti și cu cardul, și cu bitcoin, și cu plata la livrare (ramburs) sau prin ordin de plată (la bancă). Sau cu PayPal. Dar nu toate sait-urile acceptă TOATE aceste metode de plată.
De pildă nu poți cumpăra de pe eBay sau Amazon decât cu banii jos (card sau paypal).
sait-urile din România acceptă în general plata la livrare.
===
OK, văd că ai ales un răspuns ca fiind cel mai bun. Te invit să cumperi ceva de pe eBay și să plătești când ți-o veni marfa... rolling on the floor
(adică niciodată) rolling on the floor