| anonim_4396 a întrebat:

Exista comparatii intre abonamentele Cosmote si abonamentele Vodafone?

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Am abonament la ambele si sunt multuminta de ambele.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Am abonamente si la Vodafone(din 1998) si la Cosmote (din 2007) si pot spune ca net superior este Cosmote (acoperire, tarife, oferta). Aaa - inca un avantaj - cosmote nu codeaza telefoanele.

| cristi27 a răspuns:

Eu zic ca este o diferenta de la cer la pamant intre cele doua in favoarea cosmote, ai semnal aproape peste tot, sunt oferte super la telefoane si au abonamente foarte bune si avantajoase

| Pho3nix a răspuns:

De ce intrebi?
Vrei sa ne combinam la cartela?

| viki a răspuns:

Am observat ca de cand a aparut cosmote, vodafone a inceput sa-i copieze.Adica nu cred ca erau minute si mesaje "gratuite"la vodafone daca nu scoteau asta cosmote.Parerea mea.happy
Deci cosmote e mai bun.

| machupicchu a răspuns:

Am abonament Vodafone din anul in care a aparut... si am constatat, ca este mult mai rentabil sa folosesti cartele fara abonament, ofertele fiind mult mai rentabile. Folosesc o cartela Vodafone cu 510 min 4, 5 euro(pentru ca sunt inca multi utilizatori Vodafone) si o cartela Cosmote 860 min 4, 5 euro(pentru utilizatorii care au inteles ca viitorul este al Cosmote-ului)...
Atata vreme cat va exista concurenta... vor aparea si abonamente la valoarea si rentabilitatea cartelelor fara abonament.
Deocamdata. astept... pot vorbi si fara abonament.
In ceea ce priveste oferta de telefoane conditionate de viitor abonament, realizati faptul ca, valoarea telefonului o platiti prin diferenta de minute dintre cele 2 oferte... in timp.
La abonament, primesti telefon si pentru 7 euro vorbesti 250-300 min + Vodafone, iar la Cosmote vorbesti 550... asa ca este de preferat cartelele...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intradevar la prima vedere cosmote este ok, iti da catralioane de minute si mesaje etc. dar la un moment dat o sa vedeti ca exista si minusuri. La cosmote pentru a beneficia de trafic de date aveti nevoie de abonament + niste sume fooarte mari/mb de trafic. daca incercati sa vorbitii din alta tara in romania si aveti abonament mai putin de un an trebuie sa platiti suma de 500 de lei, lucru la fel care nu exista la vodafone sau orange, daca vrei sa primesti un mms la fel trebuie sa faci tumbe sa te dai de 2, 3 ori peste cap, la celelalte doar le primesti direct pe telefon, fara sa te coste nimic in plus. si mai sunt si operatorii care la cosmote ei sunt zeii ei sunt stapanii telefoniei mobile noi suntem doar niste robi, si trebuie sa ii pupam si in pardea dorsala pentru a obtine niste informatii. In prezent sunt abonat cosmote, dar cam regret alegerea facuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poți afla foarte ușor pe www.mobime.ro (site-ul face comparații între cei trei operatori de telefonie mobilă)

| Anca_1481 a răspuns:

DA! la abonamentele cosmote sunt mai multe oferte, minute, si au si telefoane mai ieftine fata de Vodafone. Abonamentele la Vodafone sunt mai scumpe au minute putine.este o diferenta cam mare intre ele.