| DouaPuncteD a întrebat:

Exista cumva vreun program de spart parole? Eu sincer nu cred si nu ar trebui sa existe. Voi ce credeti?

15 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Nu exista!

| Laue a răspuns:

Exista, se numesc keyloggere, dar sunt muult mai complicate decat ti-ai putea imagina. In primul rand, cand descarci un keylogger, este un risc sa iti fie furata chiar tie parola. Apoi, va trebui sa infectezi computerul tintei, dandu-i clientul de la keylogger. Acesta trebuie mascat, astfel incat tinta sa creada ca e de fapt altceva. Apoi, keyloggerul trebuie sa treaca de antivirus. Singura metoda sigura este ca tinta sa nu aiba antivirus. In cele din urma, keyloggerul iti va trimite tie tot ce scrie tinta de la tastatura.
In concluzie nu exista programe de spart parole, ci de furat parole.

| virusake a răspuns:

E o chestie. Un messenger fals pe care il instalai si cand venea cineva la tine ii dadeai sa intre pe ala (nu primea sing in). Faceai fata aia de fraier: ce are frate? worried Il inchideai pe ala... il deschideai pe ala bun si totu era bine.
Programul ala inregistra tastele scrise pe tastatura. happy

Oricum. Nu umblati cu porcarii din astea, ca nu stiti cand va poate lovi si pe voi. tongue Nu e prea placut sa vada cineva cum iti organizezi tu lista de mess & sfaff. tongue

| EduardGa a răspuns:

Nu exista nici un program de spart parole, nici de messenger, nici de skype, nici de myspace, de nimic. Inchipuie-ti: cum ar fi daca ar exista un program de spart parole pentru yahoo. Yahoo! Company ar da falimentm automat. Iar ei nu se joaca cu lucrul asta. Un prieten de-al meu lucreaza la Google si mi-a marturisit ca au niste restrictii foarte puternice, iar cine incearca macar. am zis "incearca" sa fraudeze sistemul (aviz hackeri) si daca sunt descoperiti, risca ani grei de puscarie.
M-am saturat de massuri tampite gen: Nu stiti vreun program cu care pot sa sparg parola la yahoo? Bai, fratilor, chillax, nu exista asa ceva. Luati-va gandul.
Damn...

| BubuLina999 a răspuns:

Nu exista eu, asa cred ...si nici nu ar trebui. ca pana la urma ceea ce face omul p mess e intimitatea lui ca sa zic asa.

| Panda15 a răspuns:

Nu cred asa ceva! tu crezi?

| GrimReaper_4607 a răspuns:

Exista metode care te ajuta sa furi acele parole. happy grim.reaper159 [@] yahoo [.] de

| rob878 a răspuns:

Exista un program si un site de spart seiful de la bani pe internet.
E aici : http://eca.sh/ptR2

| Gotenks a răspuns:

Poate exista, poate nu. Dar da, ai dreptate, nu ar trebuie sa existe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In afara de keyloggere mentionate mai sus, mai exista programe de spart parole de genul brute force. De asemenea exista mici "scripturi" care iti arata parola din spatele asterix-urilor, gen pagina de la yahoo mail, gmail sau altele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista... dar sunt vazute de pc-uri drept virusi, si daca le folosesti te expui si tu la un pericol maricel... oricum, nu exista programe de spart parole pe care sa le foloseasca ORICINEbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista programe de spart parole, doar nu sunt cei de la yahoo asa de prosti sa isi piarda clientii, nu?

| MANDY_2679 a răspuns:

Eu nu cred.Ar fi prea greu laughing

| ionutzz2590 a răspuns:

Normal ca exista poate fake crea orkine

| blake_9218 a răspuns:

Nu exista asa ceva ...singurul lucru care il poti face e sa ii ghicesti parola persoanei respective!