| Alex_Eddy_1995 a întrebat:

FUNDA URGENT! Hei TPU stiti ca acum se da o testare nationala in clasa a 6-a sau ceva de genu, stiu ca cea din a 8-a clar iti decide soarta la un liceu, dar cea din a 6-a, se trece undeva sau se tine cont de ea? Cel mai detaliat raspuns are FUNDA!

Răspuns Câştigător
| 1234avg a răspuns:

Salut! Punctajul acelei lucrari nu se va trece in catalog, dar se va tine cont de el cand te vei angaja.Va fi un fel de buletin al iq-ului.In mare parte este de logica, dar si de toate materile.

1 răspuns:
| agirll a răspuns:

Din cate stiu eu nu. Nu are ce sa afecteze la examenul de a 8a. La examenul de capacitate intra doar media de la examen si media de pe ani 75%.