| MadagasHardwell a întrebat:

Hei! Acum 3 ani am primit un ceas Atlantic nou dar nu l-am purtat deloc pana în prezent, l-am pus în dulap și acolo a stat așa cum l-am primit în cutia lui. Săptămâna trecuta m-am uitat la el și am văzut ca nu mai merge și l-am dus sa îi schimbe bateria. Cei de acolo i-au pus baterie noua dar degeaba ca nu mergea și mi-au zis ca au găsit urme de lichid în el și ca asta e problema. Nu înțeleg cum a ajuns lichid în ceas dacă eu nu l-am primit nou, nu l-am purtat și nimeni nu s-a atins de el. Cineva mi-a spus ca lichidul acela e din baterie. Deci care poate fi problema? Se mai poate repara ceasul?

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Daca l-ai tinut mult timp cu bateria veche in el atunci a curs acel lichid din baterie. Lichidul respectiv va ataca toate componentele pe care le atinge. Ar putea fi nevoie doar de curatarea lui sau si inlocuirea unor piese, depinde cat de mult a fost afectat.

| daywalker23 a răspuns:

Ceasul nu stiu sigur daca se mai poate repare depinde cat de mult lichid a curs si pe unde(ce a afectat), a oxidat bateria din cauza condensului (asta e lichidul de care au zis baieti)