| Kira_5349 a întrebat:

Hei. Stiti cumva cum se editeaza pozele acelea cu bara negra in mijloc pe care se scrie un mesaj? funditalove struck

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cel mai usor in PAINT! Baga poza in Paint apoi click pe Dreptunghi de la Forme apoi click pe umplere->culoare unica. Acum alegi culoarea negu sau gri din tabel si te duci pe poza ->aici tragi cu mouseul peste locul unde vrei sa fie acel dreptunghi->click pe umplere culoare (este o galeata)si ai facut dreptunghiul negru. Acum pentru scris alegi culoarea textului din tabelul de culori ->da click pe A (care inseamna text)->tragi cu mouse-ul peste dreptunghiul negru unde vrei sa apara scrisul ->alegi fontul, dimensiunea literei si scrii textul. Mai ramane sa salvezi poza. Enjoy!