| anonim_4396 a întrebat:

Heii, buna! Cine a fost Adolf Hitler? Vreau un raspuns cat mai scurt. kiss Multumesc

Răspuns Câştigător
| Razviiiiiiiiii a răspuns:

A fost un om politic, lider al Partidului Muncitoresc German Național-Socialist, cancelar al Germaniei din 1933, iar din 1934 conducător absolut (Führer) al Germaniei.

13 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Un om

| 1Q a răspuns:

Un dictator care s-a omorat singur pentru a nu fi omorat de dusmani, ca un fel de Ceasusescu la noi numai ca el a fost la ucraineni

| ZvT a răspuns:

Prietenul lui Antonescu.

| DanAmarandei a răspuns:

Liderul miscarii naziste incepute in Germania in jurul anilor 1930, initiatorul celui de-al doilea razboi mondial (1939-45) in care s-au pierdut viata aprox 6 milioane de oameni, un strateg militar excepltional.

| Klepto a răspuns:

Valetul lui Batman, doar ca si-a schimbat numele in Alfred.
Google don'soaro, google.

| Xennofull a răspuns:

Pe scurt a fost lider al Partidului Muncitoresc German Național-Socialist.Nascut- 20 aprilie 1889, Decedat- 30 aprilie 1945.

| ChristiaNNN a răspuns:

Lider al Partidului National Socialist German, cancelar al Germaniei din 1933, iar din 1934 conducator absolut (`Fuhrer`) al Germaniei, a fost unul din cei mai cruzi dictatori din istoria omenirii.

off topic: de ce raspundeti la misto?

| WhoWhoWho a răspuns:

Un dictator!

| Palpatine a răspuns:

Cel mai bun om din lume.

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Tatal lui basescu

| andrey2012 a răspuns:

Cel mai mare criminal in masa!

| BestOfTheBest a răspuns:

Conducatorul URSShappy

| TuttyFNK a răspuns:

A fost unul dintre cei mai buni conducatori care ia avut europa. a scos Germania din criza economica care au suferit-o dupa primul razboi mondial si pe langa era si conducatorul NSDAP ( Partidul Muncitoresc German National-Socialist ) apoi a devenit cancelar al Germaniei si 1 an mai tarziu a devenit conducator absolut.